2026 yılı özeti
Kaynak: ÖSYM / YÖKAşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.
Yıllara göre taban puan aralığı
En yüksekEn düşükEn yüksek taban puan 2026'de 500,835 ile zirveye çıktı, 2026'de 500,835 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 166,902–228,02 bandında kaldı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|
| 2015 | 197,109 | 407,349 |
| 2016 | 167,537 | 420,239 |
| 2017 | 167,3 | 368,813 |
| 2018 | 168,76 | 360,926 |
| 2019 | 166,902 | 372,964 |
| 2020 | 173,892 | 361,457 |
| 2021 | 188,149 | 322,607 |
| 2022 | 180,604 | 489,087 |
| 2023 | 199,499 | 491,402 |
| 2024 | 216,545 | 471,206 |
| 2025 | 225,371 | 480,826 |
| 2026 | 228,02 | 500,835 |
Yıllara göre kontenjan ve doluluk
KontenjanYerleşen2026 yılında 4.485 kontenjanın 4.464 tanesi doldu; doluluk oranı %100.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kontenjan | Yerleşen | Doluluk |
|---|---|---|---|
| 2016 | 13.686 | 13.128 | %96 |
| 2017 | 10.316 | 7.835 | %76 |
| 2018 | 6.294 | 5.090 | %81 |
| 2019 | 5.866 | 5.217 | %89 |
| 2020 | 5.376 | 4.862 | %90 |
| 2021 | 4.674 | 2.606 | %56 |
| 2022 | 5.751 | 5.587 | %97 |
| 2023 | 6.035 | 5.948 | %99 |
| 2024 | 5.343 | 5.302 | %99 |
| 2025 | 4.435 | 4.393 | %99 |
| 2026 | 4.485 | 4.464 | %100 |
Yıllara göre cinsiyet dağılımı
KadınErkekKadın öğrenci oranı 2016'de %62 iken 2021'de %49 oldu.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kadın | Erkek | Kadın oranı |
|---|---|---|---|
| 2016 | 5.043 | 3.064 | %62 |
| 2017 | 2.630 | 2.483 | %51 |
| 2018 | 2.391 | 2.455 | %49 |
| 2019 | 2.620 | 2.597 | %50 |
| 2021 | 1.277 | 1.329 | %49 |
Öğrencilerin geldiği iller
6.387 öğrenci · 15 il- Kırklareli1.051
- Tekirdağ804
- Bursa297
- Edirne291
- Kocaeli253
- Çanakkale224
- Balıkesir165
- İzmir150
- Ankara133
- Manisa80
- Sakarya71
- Mersin70
- Van68
- Hatay66
6.387 öğrencinin 2.664 tanesi (%42) İstanbul çıkışlı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| İl | Öğrenci | Pay |
|---|---|---|
| İstanbul | 2.664 | %42 |
| Kırklareli | 1.051 | %16 |
| Tekirdağ | 804 | %13 |
| Bursa | 297 | %5 |
| Edirne | 291 | %5 |
| Kocaeli | 253 | %4 |
| Çanakkale | 224 | %4 |
| Balıkesir | 165 | %3 |
| İzmir | 150 | %2 |
| Ankara | 133 | %2 |
| Manisa | 80 | %1 |
| Sakarya | 71 | %1 |
| Mersin | 70 | %1 |
| Van | 68 | %1 |
| Hatay | 66 | %1 |
Sık Sorulan Sorular
Kırklareli Üniversitesi taban puan aralığı nedir?
2026 verilerine göre Kırklareli Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 228,02 ile 500,835 arasında değişiyor.
Kırklareli Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?
2026 yılında 4.485 kontenjanın 4.464 tanesi doldu; doluluk oranı %100.
Kırklareli Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?
İstanbul (2.664), Kırklareli (1.051), Tekirdağ (804), Bursa (297), Edirne (291) en çok öğrenci gönderen illerdir.
Bu istatistikler hangi yıllara ait?
Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

