Neredeoku.com
Ordu Üniversitesi İstatistikleri kampüs fotoğrafı
Ordu Üniversitesi İstatistikleri logosu

Ordu Üniversitesi İstatistikleri

  • Ordu
  • Devlet Üniversitesi
  • 2006 Kuruluş

2026 yılı özeti

Kaynak: ÖSYM / YÖK
Kontenjan3.136180 azaldı
Yerleşen3.11422 kontenjan boş kaldı
Doluluk99%

Aşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.

Yıllara göre taban puan aralığı

En yüksekEn düşük
100250400550444,464202,822015464,753170,0622016456,742170,3652017466,007169,912018472,449171,8322019495,499183,4382020433,627170,8792021488,476216,762022491,554228,3932023473,053226,5862024482,521235,1362025502,115233,7972026

En yüksek taban puan 2026'de 502,115 ile zirveye çıktı, 2026'de 502,115 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 169,91–235,136 bandında kaldı.

Tabloyu göster
Ordu Üniversitesi yıllara göre taban puan aralığı
YılEn düşükEn yüksek
2015202,82444,464
2016170,062464,753
2017170,365456,742
2018169,91466,007
2019171,832472,449
2020183,438495,499
2021170,879433,627
2022216,76488,476
2023228,393491,554
2024226,586473,053
2025235,136482,521
2026233,797502,115

Yıllara göre kontenjan ve doluluk

KontenjanYerleşen
01.7003.4005.1006.8006.4016.17020164.5213.19520173.7663.40420183.6773.59120193.5253.49820203.4522.78020213.9763.95620224.1984.14120234.0063.91120243.3163.27620253.1363.1142026
Doluluk oranı
%962016
%712017
%902018
%982019
%992020
%812021
%992022
%992023
%982024
%992025
%992026

2026 yılında 3.136 kontenjanın 3.114 tanesi doldu; doluluk oranı %99.

Tabloyu göster
Ordu Üniversitesi yıllara göre kontenjan ve yerleşen sayısı
YılKontenjanYerleşenDoluluk
20166.4016.170%96
20174.5213.195%71
20183.7663.404%90
20193.6773.591%98
20203.5253.498%99
20213.4522.780%81
20223.9763.956%99
20234.1984.141%99
20244.0063.911%98
20253.3163.276%99
20263.1363.114%99

Yıllara göre cinsiyet dağılımı

KadınErkek
2016
3.128 · %62
1.914 · %38
2017
1.588 · %52
1.473 · %48
2018
1.570 · %48
1.700 · %52
2019
1.750 · %49
1.841 · %51
2021
1.412 · %51
1.368 · %49

Kadın öğrenci oranı 2016'de %62 iken 2021'de %51 oldu.

Tabloyu göster
Ordu Üniversitesi yerleşen öğrencilerin cinsiyet dağılımı
YılKadınErkekKadın oranı
20163.1281.914%62
20171.5881.473%52
20181.5701.700%48
20191.7501.841%49
20211.4121.368%51

Öğrencilerin geldiği iller

4.695 öğrenci · 15 il
Bölgeye yayılmışHer 10 öğrenciden 4'u Ordu'dan geliyor.
Ordu1.686
Diğer 14 il toplam3.009
Ordu dışı illerölçek: en yüksek 796 öğrenci
  • Samsun796
  • İstanbul455
  • Giresun289
  • Trabzon269
  • Ankara197
  • Tokat163
  • Rize153
  • Çorum131
  • Kayseri116
  • Gaziantep113
  • Amasya95
  • Malatya85
  • İzmir76
  • Kahramanmaraş71

4.695 öğrencinin 1.686 tanesi (%36) Ordu çıkışlı.

Tabloyu göster
Ordu Üniversitesi öğrencilerinin geldiği iller
İlÖğrenciPay
Ordu1.686%36
Samsun796%17
İstanbul455%10
Giresun289%6
Trabzon269%6
Ankara197%4
Tokat163%3
Rize153%3
Çorum131%3
Kayseri116%2
Gaziantep113%2
Amasya95%2
Malatya85%2
İzmir76%2
Kahramanmaraş71%2

Sık Sorulan Sorular

Ordu Üniversitesi taban puan aralığı nedir?

2026 verilerine göre Ordu Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 233,797 ile 502,115 arasında değişiyor.

Ordu Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?

2026 yılında 3.136 kontenjanın 3.114 tanesi doldu; doluluk oranı %99.

Ordu Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?

Ordu (1.686), Samsun (796), İstanbul (455), Giresun (289), Trabzon (269) en çok öğrenci gönderen illerdir.

Bu istatistikler hangi yıllara ait?

Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

Puanınız bu aralığa giriyor mu?YKS puanınızı hesaplayın, bu üniversitenin bölümleriyle karşılaştırın.Puan Hesapla
Veri notuSayılar YÖK ve ÖSYM yerleştirme kayıtlarından derlenmiştir ve 2015–2026 dönemini kapsıyor. Bazı yıllarda tüm ölçümler yayımlanmadığı için grafiklerde yıl atlamaları olabilir.