2026 yılı özeti
Kaynak: ÖSYM / YÖKAşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.
Yıllara göre taban puan aralığı
En yüksekEn düşükEn yüksek taban puan 2026'de 477,387 ile zirveye çıktı, 2026'de 477,387 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 167,113–223,372 bandında kaldı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|
| 2015 | 203,626 | 332,034 |
| 2016 | 168,027 | 344,22 |
| 2017 | 168,692 | 310,077 |
| 2018 | 169,347 | 318,164 |
| 2019 | 167,113 | 299,236 |
| 2020 | 190,384 | 328,185 |
| 2021 | 187,402 | 285,649 |
| 2022 | 200,625 | 466,536 |
| 2023 | 223,372 | 467,805 |
| 2024 | 216,673 | 443,266 |
| 2025 | 213,894 | 460,94 |
| 2026 | 186,062 | 477,387 |
Yıllara göre kontenjan ve doluluk
KontenjanYerleşen2026 yılında 3.144 kontenjanın 3.124 tanesi doldu; doluluk oranı %99.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kontenjan | Yerleşen | Doluluk |
|---|---|---|---|
| 2016 | 6.125 | 5.520 | %90 |
| 2017 | 4.130 | 2.633 | %64 |
| 2018 | 3.244 | 2.234 | %69 |
| 2019 | 2.773 | 2.315 | %83 |
| 2020 | 2.538 | 2.313 | %91 |
| 2021 | 2.437 | 1.351 | %55 |
| 2022 | 3.085 | 3.033 | %98 |
| 2023 | 3.288 | 3.168 | %96 |
| 2024 | 3.453 | 3.367 | %98 |
| 2025 | 3.102 | 3.060 | %99 |
| 2026 | 3.144 | 3.124 | %99 |
Yıllara göre cinsiyet dağılımı
KadınErkekKadın öğrenci oranı 2016'de %66 iken 2021'de %50 oldu.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kadın | Erkek | Kadın oranı |
|---|---|---|---|
| 2016 | 2.549 | 1.340 | %66 |
| 2017 | 1.300 | 1.179 | %52 |
| 2018 | 926 | 1.035 | %47 |
| 2019 | 1.120 | 1.195 | %48 |
| 2021 | 678 | 673 | %50 |
Öğrencilerin geldiği iller
2.609 öğrenci · 15 il- Çankırı630
- İstanbul197
- Mersin132
- Adana124
- Konya115
- Bursa76
- Şanlıurfa75
- Antalya73
- Kastamonu60
- Kayseri59
- Samsun59
- Çorum58
- Gaziantep55
- İzmir54
2.609 öğrencinin 842 tanesi (%32) Ankara çıkışlı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| İl | Öğrenci | Pay |
|---|---|---|
| Ankara | 842 | %32 |
| Çankırı | 630 | %24 |
| İstanbul | 197 | %8 |
| Mersin | 132 | %5 |
| Adana | 124 | %5 |
| Konya | 115 | %4 |
| Bursa | 76 | %3 |
| Şanlıurfa | 75 | %3 |
| Antalya | 73 | %3 |
| Kastamonu | 60 | %2 |
| Kayseri | 59 | %2 |
| Samsun | 59 | %2 |
| Çorum | 58 | %2 |
| Gaziantep | 55 | %2 |
| İzmir | 54 | %2 |
Sık Sorulan Sorular
Çankırı Karatekin Üniversitesi taban puan aralığı nedir?
2026 verilerine göre Çankırı Karatekin Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 186,062 ile 477,387 arasında değişiyor.
Çankırı Karatekin Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?
2026 yılında 3.144 kontenjanın 3.124 tanesi doldu; doluluk oranı %99.
Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?
Ankara (842), Çankırı (630), İstanbul (197), Mersin (132), Adana (124) en çok öğrenci gönderen illerdir.
Bu istatistikler hangi yıllara ait?
Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

